Ožujak 28, 2023 1080

Zahvaljujući prekograničnom projektu FIRESPILL vatrogasci u našoj županiji dobili vrijedno zapovjedno-komunikacijsko vozilo

Ocjeni sadržaj
(0 glasova)

Danas je u JVP Vodice održano predstavljanje rezultata projekta FIRESPILL - punog naziva "Poticanje poboljšane reakcije prekograničnih hitnih službi i prevencija katastrofa povećanjem sigurnosne razine"

Projekt FIRESPILL strateški je prekogranični projekt financiran sredstvima Europske unije kroz program Interreg Italija – Hrvatska kojeg Javna ustanova Razvojna agencija Šibensko-kninske županije provodi u suradnji s 15 hrvatskih i talijanskih partnera.

Provedba projekta vrijednog 16.492.799,60 € započela je u travnju 2020. godine, a završetak svih projektnih aktivnosti planira se u lipnju 2023. godine. Cilj projekta je povećanje kapaciteta organizacija hitnih službi u svrhu učinkovitijeg rješavanja prirodnih katastrofa i katastrofa uzrokovanih ljudskim djelovanjem.

Kroz projekt je nabavljena sigurnosna oprema, hitna vozila na kopnu i moru, poboljšane su postojeće regulative za djelovanje žurnih službi te su izgrađeni i uspostavljeni centri za naprednu obuku članova žurnih službi.

Fokus ovog događanja simulacija je požara u zatvorenom prostoru, pokazna vježba spašavanja sa visina te najvažnije - demonstracija korištenja zapovjedno – komunikacijskog vozila vrijednog 3,4 milijuna kuna nabavljenog kroz projekt FIRESPILL koje će se koristiti od strane žurnih službi naše Županije s ciljem uspješnije koordinacije svih interventnih službi na terenu u slučaju prirodnih katastrofa i drugih kriznih situacija.

Prisutne su pozdravili i predstavili projekt FIRESPILL:
dr.sc. Marko Jelić, župan ŠKŽ; Mira Lepur, ravnateljica Javne ustanove Razvojna agencija ŠKŽ; Slavko Tucaković, glavni vatrogasni zapovjednik RH; Darko Dukić, županijski vatrogasni zapovjednik Vatrogasne zajednice ŠKŽ te Josip Aras, viši savjetnik Javne ustanove Razvojna agencija ŠKŽ

djelomob1.jpg