Premijer Plenković: U nedjelju zajedno s gradonačelnikom Burićem i županom Paukom idemo po novu pobjedu

Ocjeni sadržaj
(0 glasova)

„Kada smo 2013. godine odlučili preuzeti odgovornost za vođenje, razvoj i izgradnju ovoga grada on se nalazio u jako lošoj situaciji i bez sveučilišnog studija, tvrđava, razvijene prometne infrastrukture, vrtića i s primjerice neriješenom situacijom oko TEF-a. Zadovoljstvo mi je danas, četiri godine nakon, ustvrditi kako je ova vlast realizirala sve one projekte koje je na posljednjim izborima predstavila kao svoju viziju! Danas živimo u stabilnom, uređenom i svjetski prepoznatom gradu, koji je postao grad primjer ostalima. Naš Šibenik je počeo gospodarski rasti, borimo se za svako radno mjesto, mladima nudimo kvalitetno obrazovanje, podršku prilikom razvoja svojih poslova, mogućnost da se osamostale i u ovome gradu izgrade svoje domove i podignu svoje obitelji. Čuvamo i promičemo našu bogatu kulturnu baštinu, uređujemo grad i gradimo kvalitetnu i jedinstvenu turističku ponudu. Ovo je grad koji svim svojim generacijama želi osigurati što ugodniji i bolji život, a to ćemo nastaviti raditi i u naredne četiri godine! Šibeniče, samo naprid!" izjavio je gradonačelnik Burić prilikom današnjeg skupa ispred šibenske katedrale i posjete premijera Plenkovića.

 

Župan Pauk je ovom prigodom okupljenim građanima čestitao i 20. rođendan Šibensko-kninske županije te predstavio županijska postignuća. „Naša županija je kroz proteklih 20 godina prošla kroz brojne izazove i teške trenutke, koje smo spremno i odgovorno dočekali i županiju doveli do ovoga što je ona danas. Živimo u županiji s bogatim otocima, obalom i svojom zagorom i u sve te dijelove jednako smo ulagali proteklih godina, a to će biti ključ našega rada i njenog razvoja i u naredne četiri godine. Zadali smo smjer razvoja i rasta, a očekuje nas puno velikih i važnih projekata na kojima ću nastaviti raditi zajedno sa svim žiteljima županije. Pogledajte samo naše uspjehe u području gospodarstva, školstva, zdravstva, javne infrastrukture te pomorstva i poljoprovrede. Svaki taj element važan je stup razvoja naše županije i zajedno sa svojim mladim i stručnim timom ja i dalje ostajem u ovoj županiji i u kraju koji još puno može i mora napraviti, a mi ćemo se i pobrinuti za to!" izjavio je župan Pauk.

Premijer Plenković izrazio je zadovoljstvo što je opet u Šibeniku i što može svjedočiti velikim rezultatima gradske vlasti na čelu s gradonačelnikom Burićem. „Ovdje sam danas kako bih pružio podršku i pokazao svoje povjerenje u rad gradonačelnika Burića i župana Pauka. Šibenik i županiju prate brojni veliki rezultati, ne samo na korist grada i građana Šibenika, već i cijele zemlje. Ovo su sposobni, čestiti i iskreni ljudi koji su se svojim radom već dokazali, iza kojih u potpunosti stojim i koji sa srcem i ljubavlju prema gradu i svom narodu svakodnevno marljivo rade. Pozivam vas da ih svojim glasom podržite u nedjelju izlaskom na birališta te da pobjeda u prvom krugu izbora bude naš krajnji cilj, kako za župana Pauka, tako i za gradonačelnika Burića!" okupljenima je poručio premijer Plenković.

„Kao predsjednik Županijskog odbora Hrvatske demokratske zajednice i dosadašnji predsjednik Županijske skupštine moram naglasiti svoj optimizam i vjeru i sve kandidate i kandidatkinje, koji će od 21. svibnja biti pobjednici i odgovorni za sve ono što će se u našim općinama, gradovima i županiji raditi u naredne četiri godine. Pobjeda je razlog za slavlje, no u pobjedi moramo biti ponizni i svjesni svoje odgovornosti. Iza nas stoje mladi, obrazovani i sposobni ljudi u koje imamo potpuno povjerenje, a od njih očekujemo da zamijene dosadašnje generacije i da budu nositelji promjene. Ni župan ni gradonačelnik svoj posao neće moći dobro raditi bez svojih zamjenika, a vjerujte mi da su to najkvalitetniji timovi koje imamo i koji će nastaviti razvijati našu županiju i naš Šibenik. Pozivam vas sve da u nedjelju izađete na izbore, ovim ljudima povjerite svoj glas te da zajedno nastavimo graditi započete projekte na korist svih naših sugrađana, općina, gradova i cijele županije!" poručio je predsjednik Županijskog odbora Hrvatske demokratske zajednice Nediljko Dujić.

Županijski odbor Hrvatske demokratske zajednice Šibensko-kninske županije danas je pred šibenskom katedralom organizirao veliko druženje Šibenčanki i Šibenčana s premijerom Republike Hrvatske Andrejem Plenkovićem, županom Goranom Paukom i gradonačelnikom dr. Željkom Burićem. Druženju su prisustvovali i ostali pobjednički kandidati stranke za gradonačelnike i načelnike na predstojećim lokalnim izborima, a svoju podršku došao je pružiti i ministar državne imovine Goran Marić.

Nakon skupa pred šibenskom katedralom okupljenim građankama i građanima, na poklon HDZ-a je ispred zgrade županije organiziran koncert uz nastup šibenčanina Marka Škugora i legendarnog Željka Bebeka.