Studeni 08, 2021 2414

Sportski vikend

Nogometaši Vodica sjajnom partijom do tri boda, puni plijen uzeli i Heroji

Sjajan posao odradili su nogometaši Vodica u 14. kolu 3. HNL jug. Na Račicama su ugostili Hrvatski vitez iz Posedarja, momčad iz vrha ljestvice, i kući je ispratili praznih ruku, s četiri komada u mreži.

Kišu golova, po kišnom vremenu, otvorio je Celić u 17. minuti. S tih 1:0 otišlo se na poluvrijeme, a onda se u nastavku otvorilo. Prvo su gosti u 54. minuti izjednačili preko K. Torbarine, da bi novu prednost Vodičanima donio Španja pet minuta kasnije. Sušić je u 71. minuti povećao vodstvo, da bi 'točku na i' golom s bijele točke u 78. minuti postavio iskusni Alispahić.

Bila je to odlična izvedba vodičkih nogometaša, a odluka uprave da nakon odlaska Marka Pinčića za trenera prve momčadi postavi Elvisa Asića pokazao se dobrim potezom. Što se tiče ljestvice, klub s Račica nalazi se trenutno na 14. mjestu sa 16 osvojenih bodova, a u sljedećem kolu čeka ga okršaj s još jednom ekipom iz gornjeg dijela ljestvice, Slogom iz Mravinaca, i to u gostima.

Uspješni su za vikend bili i malonogometaši Heroja 2007. Oni su u petom kolu 2.HMNL jug sa 6:2 svladali splitski Genius te s osam osvojenih bodova drže peto mjesto na ljestvici. Iako su gosti rano poveli u balonu, Vodičani golovima Babca, Zekonjića i Burčula do kraja poluvremena preokreću rezultat. Svojim drugim golom Burčul je u 34. minuti povisio na 4:1, a nakon što su gosti minutu kasnije smanjili zaostatak, Čirjak i Babac u završnici su utakmice potvrdili pobjede Heroja, koji u šestom kolu gostuju kod Hajduka.

Rukometaši Vodica bili su također aktivni. Oni su u šestom kolu 2.HRL jug gostovali kod Kamička i izgubili 38:27. Najefikasniji u gostujućim redovima bili su Kutija sa sedam, te Babić i Živković sa po pet postignutih golova. Na ljestvici Vodičani se nalaze na osmom mjestu sa šest osvojenih bodova, a u sedmom kolu ugostiti će ekipu Opuzena.

Dodajmo kako su košarkašice Vodica bile slobodne u trećem kolu skupine B Prve lige.