Rujan 19, 2022 361

Budak pobjednik memorijalnog malonogometnog turnira hrvatski vitez Božidar Bašić „Radašinovci 2022„

Pred prepunim tribinama u nedjelju, 18. rujna završen je četvrti memorijalni malonogometni turnir 'Hrvatski vitez Božidar Bašić' u mjestu Radašinovci. Turnir je organizirao MNK Štandarac, a sudjelovale su 32 ekipe. Budak je po drugi put za redom osvojilo ovaj prestižni turnir.

U utakmici za treće mjesto pravu ljepoticu finalne večeri , odigrali su stari prijatelji, Benkovačke ekipe Prvo kolo i Udruga studenata BIK. Tijekom cijele utakmice od prve minute do zadnjeg sučevog zvižduka , obostrano se mjenjao rezultat . Gledatelji su bili ugodno iznenađeni , odličnom i efikasnom utakmicom , na kojoj je postignuto čak trinaest golova. Prvo kolo bilo je za jedan gol bolja ekipa , zasluženo su na kraju pobjedili 7:6 i osvojili treće mjesto.

U revijalnoj utakmici domaće ekipe veterani Radašinovaca i Otpisani s velikom željom su ušli u ovu utakmicu , da dokažu „ tko je gazda u dvorištu „. Vremešni veterani , usprkos svojim godinama i nedostaku snage , pokazali su mladićima Radašinovaca da su bolji od njih , tijesno ih porazili 7:6 i dobili su veliki pljesak prepunih tribina.

U finalnoj utakmici snage su odmjerile prošlogodišnji pobjednik turnira Budak i novi drugoligaš Pakoštane. U prvim minutama obje ekipe su krenule oprezno , respektirajući jedni druge. Budak je sjajnom solo akcijom u osmoj minuti preko Vice Biluša poveo 1:0. Pakoštane su istoj minuti poravnale , nakon što je lukavi Vice Birkić presjekao dodavanje lopte vrataru Budaka i zakucao za 1:1. U posljednjoj minuti prvog poluvremena maestralni Josip Zekonjić , lukavo se prikrao obrani Pakoštana u njihovom šestercu i doveo Budak u vodstvo 2:1. U drugom poluvremenu najbolji igrač turnira Tony Rubelj , dva puta sjajno je proigrao raspoloženog Zekonjića , koji postiže svoj hattrick i Budak ima nedostižnu prednost 4 :1. Pakoštane su smanjile rezultat na 4:2 i nadale se preokretu. Najbolji igrač turnira Tony Rubelj s vrha šesterca, topovskim udarcem u zadnje dvije minute pogađa mrežu nemoćnog vratara Rosana za konačnu pobjedu 5:2. Nakon zadnjeg sučevog zvižduka nastalo je veliko slavlje igrača i navijača , jer je Budak po drugi put pobjednik prestižnog turnira u Radašinovcima. Nakon uručenja nagrada i proglašenja pobjednika, organizatori su u spomen na pok. Božidara Bašića priredili veličanstvenu bakljadu uz pjesmu Mile Hrnića „ Požurite konji bijeli „ Na ovom turniru nije bilo novčanih nagrada , nego su sve ekipe od 1- 4 mjesta dobile pečene janjce i odojke.

Rizk Casino Bonus

Predstavnici svih pobjedničkih ekipa pokazali su veliku ljudsku i športsku veličinu. Nazočne gledatelje pozvali su na zajedničku večeru , sve osvojene pečene janjce i odojak podjelili su s gledateljima. S takvim velikim ljudskim i športskim činom , oduševili su i razgalili srca ljudi dobre volje. Do ranih jutarnjih sati , bilo je dosta pjesme, veselja i nezaboravnog prijateljskog druženja.

Mjesno igralište u Radašinovcima. Gledatelja : 800. Suci : Ivan Zdrilić i Damir Lerga
Utakmica za 3. mjesto : PRVO KOLO - UDRUGA STUDENATA BIK 6:5