08 Tra 2021
    1697

Evo tko za sada ide u izbornu bitku za župana Šibensko kninske županije

Ocjeni sadržaj
(2 glasova)
Poslijednja izmjena dana Petak, 09 Travanj 2021 17:03
Evo tko za sada ide u izbornu bitku za župana Šibensko kninske županije snimka zaslona HRT

Šibensko kninska županija prava je utvrda HDZ-a. Stranka tu nikada nije izgubila izbore, ni za župana, ni za županijsku skupštinu, a uz aktualnog župana Gorana Pauka u izbornu utrku će za sada još tri kandidata. Ekipa Županijske panorame HRT-a studio Šibenik, snimila je razgovor sa svim kandidatima za župana naše županije, a cijeli prilog možete pogledati na platformi HRTi

Župan Goran Pauk na čelu naše županije je od 2006., a sada kreće u novu izbornu bitku, po četvrti mandat

- Vjerujem da će birači prepoznati da je Goran Pauk čovjek stabilnosti i kontinuiteta iza kojeg stoje rezultati, transparentnost i otvorenost, moje osobno i županijske administracije – rekao je Goran Pauk

Ali upravo način upravljanja županijom kao glavni motiv isticanja njihove kandidature ističu Paukovi oponenti, lijevi, desni i nezavisni.

- Smatram da se stranački način kadroviranja i upravljanja županijskim institucijama i županijom, odražava na sve nas. Znači, županija je servis svih nas od građana do poduzetnika, civilnog društva i tako se mora ponašati – rekao je nezavisni Marko Jelić

- U našoj županiji postoji previše anomalija koje su me ponukale na ovu kandidaturu. A to je red nepotizma, red korupcije. Mi moramo posložiti temelje, a to je nulta stopa tolerancije na korupciju i nepotizam – kaže Ivica Ledenko, kandidat MOST-a, Domovinskog pokreta i Loze NL

- Podobna manjina sustavno već 25 godina devastira ovu županiju, nekad smo bili na području bivše države bili drugi po razvijenosti, a danas smo najnerazvijeniji na cijelom Jadranu – dodaje Joško Šupe – kandidat SDP-a

Inače, županija smo s dva Nacionalna parka i tri Parka prirode, dva UNESCO-va spomenika. Prirodna i kulturna baština, turizam i poljoprivreda mnogima je temelj razvoja, ali nedovoljno iskorišten, tvrdi aktualni kninski gradonačelnik kojeg podržavaju svi nezavisni načelnici Općina naše županije

- Imamo mogućnost napretka u poljoprivrednoj proizvodnji, sve to uklopiti u turističku ponudu, uvestii nove tehnologije, digitalizirati društvo  i s time biti konkurentni okolnim županijama i svima ostalima – ističe Jelić

Izvor zdrave hrane putem turizma kao gospodarski potencijal vidi i Ivica Ledenko

- I naravno, jačanje srednjeg i malog poduzetništva je ključ napretka. Poticanje startup tvrtki, ulaganje u njih, oslobađati ih parafiskalnih nameta jer to su pokretači i generatori novih radnih mjesta kaže Ledenko, koji bi u privatni sektor premjestio dio državnih službenika

SDP- ov kandidat Joško Šupe poticao bi održivi razvoj na obali i zaleđu

- Vidim županiju u kojoj će svako dijete imati osiguran prijevoz u školu, u kojoj će svaki umirovljenik moći doći do lijekova i doktora. Vidim županiju u kojoj će se naša djeca i unuci vraćati da bi živjeli, a ne na praznike. Vidim županiju koja je povezana uzduž i poprijeko, modernim i brzim cestama, modernim vlakovima, udobnim i sigurnim brodovima – kaže Joško Šupe

Aktualni župan kao temelj razvoja ističe događaje s početka i kraja mandata, uvrštenje tvrđave sv. Nikole na listu UNESCO i proglašenje Dinare Parkom prirode

- Realizacija novih projekata, osmišljavanje novih politika, vezanje za Europsku uniju, korištenje svih benefita koje nam ona nudi – ističe aktualni župan kao svoj izborni program

Lista kandidata ovime vjerojatno nije zaključena.

djelomob1.jpg

Najnovije
  • Information
    Podijeli

    Foto đir nedjeljom: Oj, Vodice garofula kito, misto moje ugodno i lipo...

    Information
Najčitanije
Oglasi

Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju za portal INFOVODICE putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close