Studeni 15, 2021 964

U našoj županiji u listopadu skoro 4000 nezaposlenih, lani ih je bilo tisuću više

U našoj županiji u listopadu skoro 4000 nezaposlenih, lani ih je bilo tisuću više Pixabay
Ocjeni sadržaj
(0 glasova)

Broj nezaposlenih osoba u evidenciji Područne službe hrvatskog zavoda za zapošljavanje u Šibeniku u proteklih je mjesec dana porastao za više od 500, odnosno 15 posto. Krajem rujna posao je tražilo 3.438 osoba, a krajem listopada 3.961. To je još uvijek 1.033 manje nego lani u isto vrijeme. - piše Šibenski portal

Potražnja za radnicima u Šibensko-kninskoj županiji u listopadu je malo porasla, sa 350 u rujnu na 449 u listopadu, ali poslodavci sada traže oko 50 radnika manje nego prošle godine.

Najviše se traže radnici u uslužnim i ugostiteljskim zanimanjima te stručnjaci iz područja informatike i tehničkih znanosti, zatim radnici u građevini, uredski i šalterski službenici te radnici za jednostavna građevinska, proizvodna i transportna zanimanja.

Ponudu slobodnih radnih mjesta na području Šibensko-kninske županije možete pogledati OVDJE.

djelomob1.jpg